Z życia przedszkola

ROK SZKOLNY 2019/20 

Mamy się czym pochwalić - prace naszych dzieci oraz wiersze naszych nauczycielek w magazynie dla dzieci "Wytryszek"

Wytryszek to magazyn dla dzieci, którego red. naczelnym jest W. Dobrowolski. Przez pół roku nasze przedszkole miało okazję współtworzyć nowy numer magazynu, który wydawany jest przez Wolną Inicjatywę Artystyczną Wytrych z Rybnika. W działania te włączyły się nauczycielki: A. Zimoch oraz A.Chudzik, które napisały wiersze do magazynu a także przy współpracy z rodzicami pomogły w stworzeniu prac plastycznych. W magazynie bowiem znajdują się prace naszych utalentowanych dzieci z grup: Kangurki, Kłapouszki, Króliczki, Tygryski. Każde dziecko otrzyma już wkróce na pamiątkę egz. magazynu ze swoją pracą. 

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w działania naszej placówki. 

Przede wszystkim gratulujemy następującym dzieciom:

Zuzi S 

Marcelinie K 

Nataniel Z 

Blanka J

Zosia L

Julia B

Mikołaj 

Konkurs ogólnopolski "Wiosenna ozdoba na okno" 2019/2020

Nasze przedszkole angażuje się nie tylko w rozwój plastyczny naszych podopiecznych poprzez udział w ogólnopolskich,regionalnych czy międzynarodowych konkursach ale również sami je organizujemy. Taki właśnie konkurs zorganizowaliśmy tym razem dla dorosłych, rodziców oraz nauczycieli. Dzięki nowym inspiracjom oraz pomysłom mamy okazję nie tylko upiększyć pracami nasze przedszkole ale również dzielić się pomysłami innych. Serdecznie zapraszam do galerii zdjęć podanej w linku. 

link do galerii prac plastycznych https://photos.google.com/share/AF1QipMJy42yN68Z8TgbrGrhkUq8GhK-LRRWmzrRPLTZDp7ba3rjjlZPxOBcKgyvPfIdpA?key=eEhZY3FWb2lXck9pLTY0TE1VUXZkY3lLQjFqUlZR

Protokół z głosowania komisji znajduje się na stronie http://www.p41.miastorybnik.pl/

Warsztaty tworznia lodów wraz z podziwianiem efektu sublimacji 10.03.2020 

W dniu 10.03.2020 odbyły się warsztaty z zakresu robienia lodów. Z tej okazji gościliśmy p. Tomasza Dybałę z Rybnickich Lodów Rzemieślniczych ( Rybnik Raciborska 5), który pokazał nam jak się robi lody. Każde dziecko mogło wybrać swój własny smak wybierając swoje ulubione owoce po czym przystąpiliśmy do mieszania pozostałych składników. Ciekawą atrakcją dla naszych dzieci było również zobaczenie zjawiska sublimacji. 

p. Tomaszowi serdecznie dziękujemy za odwiedziny 

Informacja: ilosć zdjęć za jakiś czas zostanie zredukowana 

Dzień Kobiet dla rodziców 06.03.2020

W dniu 06.03.2020r odbył się w naszym przedszkolu Dzień Kobiet dla naszych mam. Był to czas wyjątkowy podczas którego przy kawie i ciastku panie miały okazję nie tylko sobie porozmawiać ale również : zbadać swoją skórę, skonsultować się z konsultantką Oriflame, konsultantką Arbonne, zrobić sobie peeling dłoni, maseczkę czy też makijaż. Ważnym aspetem naszego spotkania była również sesja zdjęciowa. Spotkanie to nie było by jednak możliwe gdyby nie ludzie o wspaniałych sercach, którzy swój czas poświęcili innym. Specjalne podziękowania dzisiaj zatem ślemy do:

p. Patrycji Józefiak - konsultantki firmy Arbonne tel. 507688590

p. Magdalenie Piórkowskiej - make up tel.+48694456509

p. Milenie Kuchcik - konsultantce Oriflame - SpokoMiejsce  ( na fb )

p. Sebastanowi Brzezina - fotograf - Sebatianbrzezinafotografia@gmail.com, SebastianBrzezinaFotografia ( Facebook)

p. Aleksandrze Antończyk - makijażystka ( makeup aleksandra antończyk ) - FB, tel. 724408946, która nie mogła być z nami ale podarowała dla 2 mam  losowo wybranych bony na makijaż.

Wszystkim przybyłym jak również organizatorom, konsultantkom, fotografowi oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie. 

Informacja: za jakiś czas ilość zdjęć zostanie zredukowana. 

Zdjęcia fotografa - p. Sebastiana Brzezina - Dzień Kobiet 

W dniu 05.03.2020 odbył się w naszym przedszkolu teatrzyk  pt.”Wielka podróż morska Bemola i Nutki”. Podczas teatrzyku dzieci nauczyły się ważnych słów związanych z morzem i rejsem statkiem takich jak: rufa, pokład, dziób, bałwan. Ponadto były żeglarskie piosenki i wspólne śpiewanie 

Teatrzyk 05.03.2020 

TYDZIEŃ KREATYWNOŚCI - prosimy rodziców o zapoznanie się ( poprzez ściągnięcie pliku i przeczytanie)

pptx
2172810

TYDZIEŃ KREATYWNOŚCI - terminy 

Gr. Kłapouszki oraz gr. Kangurki 

 14.04 – 17.04. 2020

Gr.  Tygryski 27.04 – 30.04.2020

Gr. Sowy 06 – 10.04.2020

Gr. Kubusie – 20 – 24.04.2020

Gr. Króliczki – 27 – 30.04.2020

Publikacje dzieci w magazynie dla dzieci "Wytryszek"

Magazyn dla dzieci „Wytryszek” z Rybnika zachęca dzieci do wykonania prac plastycznych w formacie pionowym, płaskim. Prace będą opublikowane w formie czarno- białej w letnim numerze magazynu.

Magazyn umieszcza zazwyczaj krótkie informacje o autorach, prosimy zatem o podanie imienia i nazwiska dziecka, wiek,oraz jego zainteresowania. Rysunki mogą dotyczyć dowolnej tematyki. Inicjatywa dotyczy promowania twórczości dziecięcej w bezpłatnym magazynie „Wytryszek”, który dostępny jest do wzięcia w miejscach kulturalnych, a także drogą pocztową.Prace można wykonać także do wybranego wiersza. Osoby zainteresowane stworzeniem rysunku do wiersza proszone są o kontakt mailowy w celu ich przesłania.

 Kontakt mailowy:

agnieszka.chudzik@op.pl lub aleksandra.zimoch@op.pl

 Wszystkie prace oraz propozycje prosimy przynosić do 9 marca do p. Agnieszki Chudzik lub p. Aleksandry Zimoch.

 

 

 

W karnawale czas na bale 

W dniu 20.02.2020 odbył się w naszym przedszkolu bal. Z tej okazji były tańce, zabawy jak i poczestunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów a dzieciom za wspólną zabawę .

14 luty walentynki 

14 lutego odbyły się w naszym przedszkolu Walentynki. Z tej okazji mieliśmy w holu głównym wiele atrakcji. Co ważne atrakcje te, odbywały się w jęz. angielskim. Śpiewaliśmy piosenki, rozwiązywaliśmy quizy, zadania oraz zagadki.To był niezapomniany dla nas dzień. 

O nas piszą na rybnik.com 

Wizyta pana policjanta w przedszkolu 

W dniu 10.02.2020 odwiedził nasze przedszkole pan policjant. Dzielnicowy opowiedział o wysposażeniu swojego munduru a także o bezpieczeństwie. Szczególną uwagę zwrócił na ruch drogowy, spotkania z obcymi oraz nr. alarmowe. Na koniec przedstawił nam policyjną maskotkę "Sznupka", która razem z panem policjantem wręczyła najmłodszej grupie kamizelki odblaskowe a pozostałym elementy odblaskowe. Dzieci otrzymały również kolorowanki oraz mogły sobie zrobić zdjęcie z Sznupkiem.

Poniżej prezentujemy piosenkę Kolorowe światła - piosenka

Film edukacyjny -https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=YZOw6JvT5Ug&feature=emb_logo

Dzień babci i dziadka w naszym przedszkolu

Tradycją naszego przedszkola jest zapraszanie gości na różne okazje. Taką okazją jest właśnie Dzień babci i dziadka. Jak co roku, tak i w tym dzieci przygotowują dla swoich bliskich przedstawienie, śpiewają piosenki, prezentują tańce, mówią wierszyki czy też wręczaja prezenty. Tak też było w tym roku. 

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy pięknych chwil i radości 

A na dzień babci i dziadka dużo gości

Wszystkiego co piękne i szlachetne życzą przedszkolacy oraz pracownicy przedszkola 

Świąteczne kolędowanie  17.12.2019

W dniu 17 grudnia całe przedszkole spotkało się na koryatrzu po to aby wspólnie kolędować. Każda z grup zaprezentowała swój repertuar. Były patorałki, kolędy oraz tańce. 

W salach natomiast znajdowała się dla dzieci  niespodzianka - duży prezent pod choinką - były to zabawki dla grupy.

My natomiast życzymy państwu i dzieciom

Aby Nowonarodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione,
ożywił w nas to, co już martwe

A światło Jego słowa niech prowadzi nas przez życie do wieczności.

Radosnych Świąt w gronie rodzinnym życzą 

Pracownicy przedszkola z dziećmi 

Przedszkolny turniej szachowy 

W naszym przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój naszych dzieci. Wyrazem tego są zajęcia z szachów a także turnieje szachowe, które odbywają się co roku w naszym przedszkolu. W tym roku również nasi przedszkolacy zmierzyli się ze sobą. Na koniec rozgrywek każdy uczestnik otrzymał medal i dyplom. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukceów jak i zapału. 

Zapraszam do udziału w akcji "Marzycielska poczta"

Drodzy rodzice 

Zapraszam wszystkie dzieci i rodziców do udziału w akcji  "Marzycielska poczta" polega ona na napisaniu listów/kartek świątecznych do chorych dzieci. 

Nasze przedszkole pisze listy i kartki do Natalii https://marzycielskapoczta.pl/natalia-dobska/?fbclid=IwAR0O0qsjkbBK4oDuKl9rG75trUEKos_7WEUvZvixskNm3-SpIfdWhMxRWss ( szczegóły pod linkiem ). Malujemy więc kartki z życzeniami i wyślemy je do dziewczynki na święta. Zachęcam zatem do tworzenia ich nie tylko w przedszkolu ale również w domu. Kartki przyjmuje p. Agnieszka Chudzik - gr. Kangurki do piątku 20.12.2019 po tym terminie wysyłamy je do dziewczynki. Liczymy na waszą aktywność. Sprawmy radość na święta dziewczynce. 

UWAGA:

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Do czwartku uzbieraliśmy jak i stworzyliśmy PRZESZŁO 60  kartek świątecznych z życzeniami. Dziśtj. 20.12.2019  zostały one wysłane do Natalki :)

Odwiedziny św. Mikołaja 

Dnia 06.12 odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj. Z tej okazji dzieci spotkały się na korytarzu, przywitały św. Mikołaja śpiewem a następnie miały możliwość porozmawiania z nim i zadawania pytań. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali prezenty a pani fotograf zrobiła każdemu przedszkolakowi zdjęcie. 

,,Święty Mikołaj”
  
Jedzie święty Mikołaj
Białą brodą świeci
Worek z prezentami
Ma dla grzecznych dzieci
 
Po śniegu, po białym
W zwinne renifery
Wspaniałym zaprzęgiem
Pędzi w dwójki cztery
 
Jedzie święty Mikołaj
Z dalekiej północy
Od wioski do miasta
Pędzi w środku nocy
 
Dzień św. Mikołaja to wyjątkowy czas. Pamiętajmy zatem o tym, że każdy z nas może zostać św. Mikołajem. Wystarczy odrobina dobroci czy też uśmiechu. Wiele nie trzeba a radość można sprawić najbardziej potrzebującemu. 
 
A dzieci zapraszam na bajkę https://www.cda.pl/video/1777996d6

Dzień życzliwości  - realizacja projektu  "Mały miś w świecie wielkiej literatury" - moduł "Misiowy wolontariat"

W dniu 21. 11.2019 odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Życzliwości" Z tej okazji dzieci rozmawiały o dobrym zachowaniu, wręczały sobie zrobione przez siebie upominki. Razem z rodzicami nasi przedszkolacy włączyli się aktywnie w akcje charytatywne. Poprzez przyniesienie darów dla fundakcji "Kotewka" zajmującej się zwięrzątkami oraz  fundacji " Puls - Med - podarki dla osób starszych z hispicjum kształtowaliśmy u dzieci wrażliwosć na potrzebujacych. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za aktywne włączenie się w akcje charytatywne. 

Wycieczka do sztolni 

W dniu 20.11.2019 najstarsze grupy z naszego przedszkola pojechały do sztolni aby zobaczyć pracę górników. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć

Wyjątkowe podziękowania dla naszego przedszkola od prezydenta A.Dudy 

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy specjalne podziękowanie za udział naszego przedszkola w międzynarodowym projekcie " Piękna nasza Polska cała", który realizowaliśmy w zeszłym roku szkolnym. Z tej okazji chcemy również podziękować nie tylko dzieciom ale i państwu za wspieranie nas w tej inicjatywnie i aktywny udział poprzez zaangażowanie się w realizację zadań. 

Obchodzy Dnia Niepodległości w naszym przedszkolu 

Co roku nasze przedszkole bierze udział w obchodach Dnia Niepodległości. W zeszłym roku braliśmy udział w międzynarodowym projekcie Piękna nasza Polska cała a w tym roku przystąpiliśmy do akcji "Szkoła do hymnu". W ramach projektu "Kreatywny przedszkolak" zorganizowaliśmy również wystawę prac  "Orłów Białych" - naszego godła, które stworzyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Tak więc 8.11.2019 był okazją do zdobywania wiedzy o Polsce, zabaw ruchowych, plastycznych czy też muzycznych. O godz. 11.11 wszystkie dzieci staneły do apelu  - uroczystego odśpiewania hymnu. 

Teatrzyki 2019 

Urodziny Kubusia Puchatka 

 

Puchatkowe Urodziny w Przedszkolu nr 41 w Rybniku

Nasze przedszkole co roku organizuje urodziny Kubusia Puchatka. Wydarzeniu temu towarzyszą nie tylko gry, quizy czy też zabawy edukacyjno – muzyczne ale również organizacja akcji charytatywnych.

Dodatkową atrakcją w tym roku było zorganizowanie przez nauczycielki p. Agnieszkę Lukas oraz p. Aleksandrę Zimoch  konkursu plastyczno – technicznego pt. „Tort urodzinowy dla Kubusia Puchatka”. Jego efekty przerosły najśmielsze oczekiwania albowiem bardzo wielu rodziców wzięło w nim udział a pomysłowość i ich kreatywność nie znała granic. W związku z tym bardzo serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za włączenie się w nasze działania. Najważniejszym jednak punktem wydarzenia było wręczanie przez dzieci prezentów Puchatkowi, które co roku zbierane są  w ramach akcji charytatywnych, do których aktywnie włącza się nasze przedszkole. Prezenty w postaci książek tym razem, trafią na Oddział Pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.

Wszystkim bardzo serdecznie dziekujemy za zaangażowanie się w nasze działania. 

O naszych urodzinach piszą na https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,kogo-puchatek-zaprosil-na-swoje-urodziny,wia5-3277-42562-6.html Zachęcamy do przeczytania artykułu i lajkowania ;)

Dzień Drzewa w naszym przedszkolu 10.10.2019 

W dniu 10.10.2019 w naszym przedszkolu odbył się Dzień Drzewa. Z tej okazji gościli u nas Enfoś - dąbek i Muchomorek z lasu, którzy przedstawili nam scenkę o tym jak ktoś zostawia śmieci. Przedstawieniu towrzyszyło wykonanie przez dzieci zadań takich jak: rozwiązanie zagadek oraz posegregowanie śmieci wg. kolorów kosza na śmieci. Na koniec nastąpił leśny bal gdzie dzieci bawiły się przy muzyce. 

Projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury" 

W dniu 01.10.2019 w ramach projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" a także "Moje zdrowie, moja siła wielka moc" gr. Kłapouszków oraz Kangurków odwiedziła  pani ratownik medyczna, która razem z misiem przeczytała dzieciom bajkę pt. " Kubuś Puchatek idzie do lekarza". Pani ratownik opowiedziała również nieco o swej pracy a także pokazała co zawiera apteczka medyczna. Na koniec dzieci mogły posłuchać bicia swojego serduszka oraz zrobić sobie zdjęcie z p. Zuzanną. 

Pani Zuzannie serdecznie dziękujemy za odwiedziny. 

Pasowanie na przedszkolaka 

W dniu 20.09.2019 obchodziliśmy ogólnopolski Dzień przedszkolaka. W tym dniu nasze przedszkolaki zostały pasowane a także bawiły się przy muzyce i zabawach prowadzonych przez vodzireja. Każdy przedszkolak otrzymał również pamiątkę: medal oraz albumik ze zdjęciami.

Puchatkowe spotkanie z ksiażką

W dniu 12.06.2019 odbyła się promocja książki wydanej przez nasze przedszkole pt "Puchatkowe wiersze i rymowanki" autorstwa R. Sobik oraz A. Chudzik. Ilustracje do książeczki stworzyły nasze dzieci wraz z swoimi rodzicami. Promocji książeczki towarzyszyły występy Kubusiów, Sów oraz Tygrysków. Dzieci prezentowały swoje tańce, piosenki oraz wiersze. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę a rodzice podziękowania. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej stworzenia a także zorganizowania niniejszej uroczystości.

Uwaga: Ilość zdjęć zostanie po jakimś czasie ograniczona ( chętni proszę sobie zdjęcia skopiować)

więcej na temat książeczki znajdziecie państwo na stronie:http://wydawnictwomacieja.blogspot.com/p/ksiegarnia-czyli.html

Jest nam niezmiernie miło ogłosić również, iż 2 prace naszych przedszkolaków z naszej książeczki to jest prace Zofi S oraz Julii G zostały dodatkowo opublikowane, jako okładki książki o zasięgu międzynarodowym ( więcęj na ten temat http://http://wydawnictwomacieja.blogspot.com/p/ksiegarnia-czyli.html/p/ksiegarnia-czyli.html )

Wiersze z ksiażeczki do posłuchania, nagrane przez p. B. Dmowskiego znajdziecie państwo na stronach poniżej: 

Dzień Marchewki - A. Chudzik

https:/https://www.youtube.com/watch?v=17UC52itOes&fbclid=IwAR3UAu2WHIyaYwvpG5PiXl6bVHGQrzDYEzQDuL4ZwpwPnfaVDuz_ZyqFfX0/www.youtube.com/watch?v=17UC52itOes&fbclid=IwAR3UAu2WHIyaYwvpG5PiXl6bVHGQrzDYEzQDuL4ZwpwPnfaVDuz_ZyqFfX0

Z Rybkiem zwiedzamy Rybnik - A. Chudzik

https://www.youtube.com/watch?v=p623gB96QIc&fbclid=IwAR0uF3yaicS0RQtgwLVX87DwIBZRtiL2rvN9xne7aeKgIniNMZiCcq6YdOA

Matematyka trudna sztuka - R. Sobik https://www.youtube.com/watch?v=XjQVMFG0Zn4&fbclid=IwAR1LBOfMjSyJcWRGBZ42wy7n6mXNIIKwkZ6QrrpMQ2_kV4UgWIsTVtu9_Sw://www.youtube.com/watch?v=XjQVMFG0Zn4&fbclid=IwAR1LBOfMjSyJcWRGBZ42wy7n6mXNIIKwkZ6QrrpMQ2_kV4UgWIsTVtu9_Sw

Zainteresowanych poezją i wierszami odsyłamy do stron autorek:

p. Regina Sobik 

wiersze dla dzieci

https://www.bajkownia.org/component/search/?searchword=Renia%20Sobik&searchphrase=all&Itemid=102&fbclid=IwAR1-nMXlVinw17JcPH9pbTNdJboOMhG6C_27T8r2CI6FwmYRmcdakPKFM3w

inne

http://wiersze.kobieta.pl/autor/renia-14412?fbclid=IwAR1_75NXnW2XCe03FRjNVeMeal4Sm4e8Rl1xvGhdRUC4hdZvzBqnoCw6iWU

https://siegnacdonieba.blogspot.com/?fbclid=IwAR0GwcuwreSMHF69T9QDupozpZFWnRDrMK039UCLR29bZc6vaQP0imgFmTc

p. Agnieszka Chudzik

wiersze dla dzieci - http://rozwinskrzydlajakorzel.blogspot.com/search/label/wiersze

inne - https://opoka.org.pl/doclist_author=Chudzik,Agnieszka?fbclid=IwAR3yCTiv7dXOEc7EcFF6X4i4VvYmI12wS0s3UlS3s3p9idFxA5skfrkJRfc

 Artykuł o naszej książce na partalu NOWINY.PL

https://www.nowiny.pl/152367-przedszkolaki-wydaly-swoja-ksiazke.html

 Poniżej prezentujemy galerię z uroczystości oraz autorów ilustracji do książki

 

Obchodzimy I  Dzień wiosny

W dniu 21.03 marca odbył się w naszym przedszkolu uroczysty I Dzień Wiosny. Z tej okazji nasi przedszkolacy zdobywali wiedzę o zwiastunach wiosny, tworzyli prace plastyczne a także śpiewali piosenki i mówili rymowanki. Na koniec całe przedszkole wyszło na spacer wokół naszego osiedla ogłaszając wszystkim, że nadeszła już wiosna

Puchatkowy wieczór edukacyjno - bajkowy "Ptaki egzotyczne"

W dniu 13. 03. 19 odbył się kolejny wieczór puchatkowo edukacyjny realizowany w ramach programu przyrodniczego "Z Kubusiem Puchatkiem poznaję przyrodę. Tym razem tematem naszego wieczoru były ptaki egzotyczne. Z tej okazji gościliśmy członków stworzyszenia papug egzotycznych "Amazonka" http://amazonka.rybnik.pl/ , którzy nie tylko przywiezli ze sobą papugi egzotyczne, które mogliśmy zobaczyć ale również przekazali nam ciekawą wiedzę na ich temat. Prezesowi panu Eugeniuszowi i jego koledze serdecznie dziękujemy za wizytę i dzielenie się z nami swoim doświadczeniem w hodowli ptaków, jak również wiedzą na ich temat.

Uwaga: ilość zdjęć zostanie po jakimś czasie ograniczona. 

Zdobyliśmy certyfikat "Piękna nasza Polska cała"

Nasza placówka brała udział w międzynarodowym projekcie "Piękna nasza Polska cała". Aby taki certyfikat otrzymać nasze przedszkole musiało zrealizować wymagane przez organizatora zadania ( więcej informacji w zakładce programy i projekty). Z przyjemnością informujemy, że udało nam się zrealizować wymagane zadania a tym samym otrzymać certyfikat. 

Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu zarówno dzieciom, nauczycielom a także rodzicom serdecznie dziękujemy. 

Teatrzyki w naszym przedszkolu 

 Teatrzyki, które mieliśmy okazję zobaczyć w naszym przedszkolu w II semestrze ( lista oraz zdjęcia w załączniku)

1. Najjaśniejsza gwiazda 06.02.2019

2.Jaś i Małgosia  05.03.2019

3.Bajka o rybaku i złotej rybce 12.03.2019

 

Dzień Kobiet 

Dziewczynka – mała kobietka

Choć dziewczynką jestem małą
Jeszcze niezbyt doskonałą
Jeszcze niezbyt doświadczoną
Chcę być także docenioną

Ósmy marca dzisiaj przecież 
Święto wszystkich Kobiet w świecie
A kobieta, to dziewczynka 
Tylko większa ociupinkę!

Tak, więc mała, czy też duża
Może dla mnie dziś być róża
Chcę się poczuć ważna dzisiaj
Przyjmę pluszowego misia!

Mogę dostać czekoladki
Albo jakieś inne kwiatki
Chcę być dzisiaj wychwalona
Dopieszczona, przytulona!

Przecież dla mnie jest ten dzień
Więc go dla mnie w miły zmień
Nie zapomnij święta tego!
Bracie, tato i kolego!

Autor: Agata Dziechciarczyk 

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim dziewczynkom oraz paniom życzymy wszystkiego co piękne i szlachetne. Wiele życzliwości, uśmiechu i radości. Dziękujemy także grupie Tygryski, która przygotowała dla każdej z pań kwiatka 

Spotkanie z Arami 

W dniu 26.02.2019 odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z hodowcą AR - panem Sebastianem. Spotkanie to wzbogaciło realizację naszego  programu przyrodniczego "Z Kubusiem Puchatkiem poznaję przyrodę".  Podczas spotkania dzieci miały okazję zdobyć wiele ciekawych informacji o ptakach, jak również zobaczyć ich pióra. Niektórm grupom udało się zobaczyć wspomniane papugi w locie. Panu Sebastianowi serdecznie dziękujemy za wizytę oraz wzbogacenie naszej wiedzy.

Uwaga: ilość zdjęć po jakimś czasie zostanie zmniejszona.

Puchatkowe wiersze i rymowanki - książka z wierszami i pracami naszych dzieci  - informacja 

Informujemy, że książka jest na liście i w planie wydawnictwa. Wydana zostanie w kwietniu tego roku ( kliknij na strona wydawnictwa ) jej prezentacja natomiast odbędzie się podczas majowego festynu.  

Ogłoszenie dla rodziców 

 

W dniu 09.02 odbędzie się turniej szachowy organizowany przez Klub Szachowy " Smerfy" w Szkole Podstawowej nr 5 na ul. Różańskiego. Złoszenia na turniej przyjmują wychowawcy grup w przedszkolu do czwartku. Na turniej zgłaszamy się do godziny 9.20 natomiast rozpoczęcie odbędzie się  o godz. 9.45  koniec  natąpi o 12.45. Serdecznie zapraszamy 

W karnawale czas na bale 

W dniu 04.02.2019 odbył się w naszym przedszkolu balik dla dzieci. Były zabawy, tańce jak i poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale a radości nie było końca. Dzieci prezentowały się równie pięknie a różnorodność postaci bajkowych uatrakcyjniła ten wyjątkowy dzień .

Dbamy o nasze bezpieczeństwo 

W dniu 01.02.2019 w związku z zbliżającymi się feriami nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Przeprowadzili oni pogadankę z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Dzięki temu nasze dzieci poznały zasady bezpiecznej zabawy oraz poznały sposoby właściwego reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał do pokolorowania Sznupka. 

Rozgrywki szachowe w naszym przedszkolu podsumowujące I sem. 

W dniu 20 grudnia 2018 nasze dzieci brały udzial w rozgrywkach szachowych. Była to dla nich okazja do świetnych zabawy ale i podsumwania  całości swoich wysiłków jakie włożyły w 1 semestr rozgrywek.

Szachy w naszym przedszkolu 

Zgodnie z prośbą naszego instruktora szachów poniżej umieszczamy film pt " Szachowe dzieciństwo". Serdecznie zapraszamy do jego zobaczenia. Film dostępny jest również na www.cda.pl/video/15703179b ( w przypadku  puszczenia dzieciom filmu proszę uważać na/ ominąć reklamy pojawiające się przed filmem, które mogą być nieodpowiednie do wieku dziecku)

Spotkanie dzieci z magikiem w dniu  07.12.20128

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz akcje charytatywne 

Okres przedświateczny to czas, w którym czeka nas w przedszkolu wiele pracy ale i przyjemnej zabawy. Stroimy nasze choinki, przygotowujemy się do jasełek jak i bierzemy udział w akcjach charytatwynych. 

1. Zakręcamy się dla Pawła to akcja polegająca na zbieraniu zakrętek plastikowych. Oprócz zbierania zakrętek  dzieci, rodzice, jak i personel przedszkola postanowił stworzyć kartki świąteczne z życzeniami dla chłopca i jego rodziny.  Wkrótce dotrą one do chorego Pawełka.

2. Paczka dla seniora to akcja polegajaca na  zbieraniu różnego rodzaju produktów żywnościowych, które przekażemy potrzebującym. 

3. W dalszym ciągu zbieramy makulaturę. W ten sposób przyczyniamy się również do ochrony naszego środowiska.

Wszystkim, którzy włączają się w nasze akcje charytatywne składamy serdecznie podziękowania.

Wyniki z konkursu "Rybnik moje miasto" w wydarzeniach międzyprzedszkolny konkurs "Rybnik nasze miasto"  - w wydarzeniach poniżej. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i  prosimy o odbiór nagród. 

Spotkanie z Edu - Fauna żywymi zwierzętami 21.11.2018

W dniu 21 listopada nasze przedszkole odwiedziła firma Edu Fauna ze swoimi podopiecznymi. Nasze przedszkolaki podczas warsztatów zdobyły wiedzę na temat następujących zwierząt: straszyki, skorpiony, agamy, kraby oraz ślimaki afrykańskie. Niektóre z tych zwierząt mogły dotknąć i podziwiać z bliska. Ale jak to było zobaczcie sami.

Międzyprzedszkolny konkurs "Rybnik nasze miasto "

Po raz kolejny nasze przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs "Rybnik nasze miasto" czyli moja mała Ojczyzna. Brały w nim udział rybnickie przedszkola. Poniżej prezentujemy galerię prac dzieci. Protokół z posiedzenia komisji konkursowej zostanie umieszczony pózniej. 

Poniżej prezentujemy wyniki z konkursu

1 miejsce - A. Lajdanik Przedszkole nr 42 

2 miejsce - M. Glet Przedszkole nr 11 

3 miejsce - J. Jaciów Przedszkole nr 19 

Wyróżnienia zdobyli:

 M. Piechoczek  P 15

A. Pacholska ZSP 10 

A. Pierchała ZSP 10 

N. Reetz P 19  w ZSP 

J. Jarecka P 11

G. walczak P 37 

Serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola po odbiór nagród 

Międzynarodowy projekt "Piękna nasza Polska cała"

Kolejne zadania z projektu zrealizowane. Tym razem wysłaliśmy kartkę z Rybnika do p. Ludmiły - pomysłodawczyni projektu, z których to powstanie duży obrazek Polski a gr. Króliczków stworzyła prace plastyczne pt" Strój ludowy naszego regionu". Ponadto zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu międzyprzedszkolny konkurs "Rybnik - nasze miasto" czyli "Moja mała Ojczyzna". Zapraszamy zatem go galerii zdjeć. 

Puchatkowy wieczór  edukacyjno - bajkowy "Mrówki" 15.11.2018 

Kolejny Puchatkowy wieczór edukacyjno - bajkowy za nami. Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej mrówkom. Poznaliśmy różne ich rodzaje, pokarm jaki spożywają a także dowiedzieliśmy się nieco o  królowej, mrowisku i ich przyjaciołach. Była również zabawa kołowo - ruchowa, jak również budowanie mrowiska z rolek po papierze toaletowym. Na koniec zobaczyliśmy bajkę "Po rozum do głowy" opowiadającą o chłopcu, który niszczył mrówki i inne owady ale po doświadczeniach, jakie przeszedł zamieniony w małą postać do wymiaru mrówki i zmuszony niejako do życia z z nimi nie tylko zmienił o nich zdanie ale i naprawił wyrządzone prze siebie zło.  

Obchody 100- lecia odzyskania niepodległości Polski w naszym przedszkolu  8- 9.11.2018 

W dniu 8-9 listopada obchodziliśmy 100 - lecie odzyskania niepodległości w naszym przedszkolu. Z tej okazji dzieci prezentowały poznane o Polsce wiersze, piosenki oraz odśpiewały hymn. Ponadto zaprezentowały zabawę ludową . W salach natomiast tworzyły swoje prace plastyczne. Najważniejszym elementem obchodów było uroczyste odśpiewanie przez wszystkie dzieci hymnu w dniu 9.11.2018 o godzinie 11.15. 

mov
43766902
mov
60933477

Dzień Jeża 09.11.2018 w ramach programu przyrodniczego " Z Kubusiem Puchatkiem poznaję przyrodę"

W dniu 09.11.2018 odbył się w naszym przedszkolu Dzień Jeża. Z tej okazji dzieci tworzyły prace plastyczne, słuchały bajek, oglądały pokaz edukacyjny, śpiewały piosenki a także zobaczyły prawdziwego jeża. W ramach programu przyrodniczego do przedszkola został zaproszony hodowca jeży - pan Piotr Gleńsk, który opiekuje się jeżami. Pan Piotr pokazał nam kolekcję zdjęć jeży ze swoich prywatnych zbiorów, rzeczy, które są mu potrzebne do hodowli a także pokazał nam prawdziwego jeża. 

Dzień Marchewki 24.10.2018 - realizacja projektu ogólnopolskiego "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W dniu 24 pazdziernika odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Marchewki". W tym dniu wszystki dzieci ubrały się na pomarańczowo i wspólnie świętowały ten dzień na korytarzu. Były rymowanki, wybór królowej i króla balu marchewkowego, zabawy muzyczno - ruchowe, wyprawa do marchewkolandii a także zagadki: słowne, smakowe oraz dotykowe. Na koniec dzieci otrzymały marchewkowe chipsy.

Przedszkolne zawody sportowe "Biało - czerwoni" - 2018 - realizacja międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała"

W dniu 17.10. 18 nasi przedszkolacy zrealizowali 20 pkt. międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała", którym były zawody sportowe "Biało - czerwoni". Z tej okazji starsze dzieci przebrały się w stroje z naszymi narodowymi barwami a następnie uczestniczyli w ćwiczeniach i zadaniach, które mieli do wykonania. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowy medal. 

Dzień Edukacji Narodowej oraz realizacja projektu międzynarodowego "Piękna nasza Polska cała" 

W dniu 15.10.2018 w naszym przedszkolu obchodzliśmy uroczysty Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników przedszkola. Z tej okazji realizowaliśmy również projekt "Piękna nasza Polska cała" i wykonaliśmy zadanie 1, którym było odśpiewanie hymnu narodowego oraz zadanie 16, którym było zasadzenie "Drzewa Pamięci" z okazji 100 - letniej rocznicy odzyskania niepodległości.W tym dniu cała społeczność przedszkola zarówno dzieci, jak i pracownicy ubrali się na kolor biało czerwony symbolizujący kolory naszej flagi. Jak widać na naszych pamiątkowych zdjęciach w uroczystość zaangażowali się wszyscy pracownicy. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły pracownikom przedszkola własnoręcznie zrobione kwiatki. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim zarówno pracownikom, jak i dzieciom wszystkiego najlepszego. Składamy również serdecznie podziękowania rodzicom, którzy zaangażowali się w nasze działania.

Urodziny Kubusia Puchatka 12.10.2018

Przedszkole nr 41 w Rybniku „Puchatkowo” co roku obchodzi urodziny Kubusia Puchatka. Jest to tradycja wpisana w życie przedszkola od bardzo dawna. W tym dniu każdy przedszkolak przyszedł ubrany na odpowiedni kolor. Były więc Kubusie, Prosiaczki, Króliczki, Sowy, Kangurki itp. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że przedszkolacy przynoszą również Puchatkowi prezenty, które są przekazywane na cele charytatywne. Dzięki temu już od małego nasze dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby bliźnich ale i zwierząt. W ten sposób dzieci wsparły już dom samotnej matki, rybnickie schronisko a w tym roku podobnie, jak w poprzednim dary trafią do pacjentów rybnickiego oddziału pediatrycznego w Rybniku. Co roku bowiem w porozumieniu z dyrekcją ośrodków, które wspieramy odpowiadamy na ich potrzeby ucząc tym samym młode pokolenie empatii oraz niesienia pomocy innym.

Urodzinom Kubusia Puchatka towarzyszyło tradycyjne 100 – lat, tańce,  gry i zabawy oraz rozwiązywanie zagadek. Ponadto w salach odbywały się zabawy plastyczne takie jak: malowanie, kolorowanie, lepienie z plasteliny a także czytanie fragmentów bajki o Kubusiu Puchatku. Wszyscy nie tylko dobrze się bawili ale przede wszystkim świętowali kolejne urodziny bohatera, który jest im bliski a który towarzyszy im w codziennej edukacji

Dzień Drzewa 10.10.2018 - realizacja programu przyrodniczego "Z Kubusiem Puchatkiem poznaję przyrodę"

Dnia 10.10.2018 odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Drzewa" . Z tej okazji dzieci przebrały się na brązowo lub zielono, tworzyły grupowe zielniki oraz prace plastyczne. Ponadto śpiewały piosenki, oglądały pokazy edukacyjne a także przeprowadzały zabawy badawcze. Dzięki takim dniom wzbogacamy u dzieci wiedzę na tematy przyrodnicze

Pasowanie naszych przedszkolaków 

W dniu 10, 15, 16 .10.2018 nastapiło w naszym przedszkolu uroczyste pasowanie. Z tej okazji każda grupa zaśpiewała piosenkę a następnie każdy przedszkolak został pasowany przez p. dyrektor. Dzieci otrzymały również pamiątkowy medal oraz rożek obfitości. 

Wyjazd przedszkolaków do Teatru Ziemi Rybnickiej na musical pt " SMOG"

Dnia 05.10 starsze grupy naszego przedszkola pojechały na musical pt" Smog" do Teatru Ziemi Rybnieckiej. Musical przygotowany został przez zespół "Przygoda" . 

Przedszkolny "Dzień Turystyki"- realizacja projektu Z Kubusiem Puchatkiem poznaję Polskę 

"Światowy Dzień Turystyki" 

Dnia 27.09.18 odbył się w naszym przedszkolu "Dzień Turystyki". Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje pamiątki, opowiadały o podróżach a także zobaczyły sprzęt turystyczny.  Każda grupa stworzyła również w swojej skali skrzynkę skarbów oraz ogladała pokaz o Polsce. 

Wizyta w muzeum 26.09.2018 gr. Kubusie - Projekt o Polsce 

W dniu 26.09.2018 gr. Kubusie pojechała na wycieczkę do rybnickiego muzeum. Dzięki tym wydarzeniu dzieci poznały historię naszego miasta a także zwyczaje, jakie panowały kiedyś w naszym mieście.  Podczas wizyty dzieci miały okazję również  pobawić się oraz poukładać puzzle z wizerunkiem dawnego miasta - Rybnik.  W ten sposób nasze dzieci zrealizowały kolejny punkt projektu" Piękna nasza Polska Cała" - Szlakiem historii. 

Dzień Grzyba 24.09.2018 realizacja programu przyrodniczego "Z Kubusiem Puchatkiem poznaję przyrodę"

W dniu 14. 09.2018 w ramach projektu przyrodniczego "Z Kubusiem Puchatkiem zdobywam wiedzę o przyrodzie" odbył sie w naszym przedszkolu Dzień Grzyba. Z tej okazji w każdej grupie dzieci rozmawiały o grzybach, bawiły się, układały puzzle, śpiewały piosenki a także tworzyły prace plstyczne. 

Przedszkolaki jadą na wykopki 14.10.2018

W dniu 14.10. 2018 reprezentacja naszego przedszkola - gr Kubusie jechała na wykopki. Dzięki tej wycieczce dzieci miały możliwość zbierania ziemniaków bezpośrednio z pola oraz zobaczyć skąd się one tak naprawdę biorą i jak duże mogą urosnąć. Dzieci zobaczyły również pracę rolników na roli oraz miały okazję posiedzieć w traktorze.  Dzięki takim właśnie doświadczeniom rozwijamy wiedzę u dzieci na temat przyrody, warzyw oraz pracy rolników. Na koniec dzieci otrzymały posiłek ale jak to było zobaczcie sami 

Teatrzyk "Cenne rady" - 11.09.2018

W dniu 11.09.2018 przyjechał do naszego przedszkola teatrzyk "Bajka " ze Starego Sącza z przedstawieniem pt. "Cenne rady". Dzieci miały okazję zobaczyć dzięku przedstawieniu w którym grały kukiełki różne ważne zachowania ale i postawy. 

Pokaz JUDO - Kejza Team Rybnik  10.09.2018 

W dniu 10.09. 2018 w naszym przedszkolu odbył się pokaz JUDO przeprowadzony przez firmę Kejza Team, która prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. Nasi przedszkolacy mieli okazję zobaczyć jak wygląda trening oraz czego można się nauczyć ćwicząc sztuki walki. Na koniec pokazu każde dziecko otrzymało chorągiewkę oraz cukierka. Firmie Kejza Team serdecznie dziękujemy za pokaz. 

Zajęcia adaptacyjne 31.08.2018

W dniu 31.08.2018r odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne dla najmłodszej grupy - Kłapouszków. Z tej okazji dzieci poznały swoją  salę, swoją panią, pracowników przedszkola a także miały okazję pobawić się wspólnie z rodzicami. Przy akompaniamencie muzyki dzieci miały okazję przywitać dzień z Misiem Pysiem, który razem z dziećmi i rodzicami bawił się w kółeczku, chustą animacyjną a także balonikami. 

Nowy rok szkolny 2018/19

Bańkolandia 

W naszym przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. Rozbudzamy ich ciekawość a także wzbogacamy ich wiedzę. Czynimy to poprzez różne działania oraz spotkania. Jednym z takich spotkań było spotkanie z panią, która pokazywała nam, jak się robi duże bańki mydlane. Jak widać na zdjęciach zajęcia były atrakcyjne dla dzieci i sprawiły im wiele radości. 

Wizyta pani stomatolog w ramach projektu Akademia Aquafresh 

W tym tygodniu nasze przedszkole odwiedziła pani stomatolog. Na początku spotkania zapoznała ona dzieci z asadami dbania o higinę jamy ustnej a nastepnie pokazała różne urządzenia, którymi posługuje się na co dzień w pracy. Na koniec spotkania p. stomatolog zobaczyła ząbki każdego przedszkola i dała wskazówki co do dalszego dbania o nie. 

II miejsce dla naszego przedszkola w zbieraniu makulatury czyli z wizyta na Campusie...

W dniu 25.05 reprezentacja naszego przedszkola odwiedziła rybnicki Campus. Na początku wizyty wysłuchaliśmy przemówienia p. prezydenta miasta Rybnika, który wręczył nam nagrodę  za II miejsce w zbieraniu makulatury.  Kojelnym punktem spotkania było wysłuchanie prelekcji p. Rożka na temat sztucznej inteligencji  oraz atrakcje, którymi były: zabawy badawcze oraz  segregowanie śmieci czy też gra w warcaby z pionkami od doniczek. Na koniec wizyty bawiliśmy się na mini siłowni oraz parku tematycznym. 

Wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego sukcesu serdecznie dziękujemy.

Festyn przedszkolny 21.05.2018 

W dniu 21 maja odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny. Z tej okazji każda z grup przygotowała dla gości taniec oraz piosenkę.  Festyn przedszkolny był również okazją do złożenia podziękowań tym rodzicom, którzy szczególnie angażują się na rzecz naszej placówki. Na gości oraz dzieci czekało w tym dniu wiele atrakcji: jazda konna, malowanie twarzy, dmuchany zamek, filcowanie. A jak to w Puchatkowie bywa znalazło się także miejsce na małe co nie co. 

Rybnik com.pl o naszych działaniach

Teatrzyk "Przygody kapryśnej królewny" 15.05.2018

W dniu 15.05.2018 przyjechał do przedszkola teatrzyk, który zaprezentował  bajkę o kapryśnej królewnie. Poprzez oglądanie w/w teatrzyku dzieci przypomniały sobie o zasadach zdrowego odżywiania się a także o kulturze zachowania się wględem innych. 

Międzyprzedszkolna olimpiada z języka angielskiego 

10 maja reprezentacja z naszego przedszkola  wzięła udział w I oplimpiadzie z języka angielskiego dla przedszkolaków "Masters of English" . Olimpiada została zorganizowana przez Przedszkole nr 50 w Rybniku. Nasi przedszkolacy zaprezentowali swoją wiedzę w  następujących kategoriach: kolory, części ciała, zwierzęta wiejskie, owoce, rodzina oraz cyfry.

Uroczyste otwarcie wystawy prac dzieci zw. z smogiem - Rybnicki deptak 

W dniu 09.05.2018 na rybnickim deptaku nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy prac zw. z zanieczyszczonym powietrzem. Otwarcia dokonał pan prezydent miasta Rybnik - Piotr Kuczera. Nie brakowało także pana ministra, który  wygłosił mowę w kierunku gości a także p. Katarzyny Gaszki - pomysłodawcy całego przedsięwzięcia. Prace naszych przedszkolaków zostały wystawione na rybnickim deptaku.

Podczas otwarcia wystawy reprezentanci naszego przedszkola ( z każdej gr. po kilka dzieci, które malowały prace)  oglądali prace pozostałych uczestników, otrzymali słodki upominek a także wypowiadali się na temat swoich prac do mikrofonu podczas przeprowadzego z nimi  wywiadu

Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się na lody. 

Wystawę można podziwiać na rybnickim deptaku do końca maja. Serdecznie zapraszamy. 

Dzień Flagi - 27.04.2018

Dnia 27.04.2018 obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Flagi". Z tej okazji w każdej z grup rozmawiano o symbolach narodowych a także tworzono flagi. Przedszkolacy zobaczyli również film edukacyjny "Polak mały" a także słuchały hymnu narodowego oraz piosenki "Jestem Polką i Polakiem"

Puchatkowy wieczór edukacyjno- bajkowy nr 2 -  "Pszczoły i nie tylko"

W dniu 26.04.2018 w ramach projektu "Z Kubusiem Puchatkiem poznaję przyrodę" odbył się drugi "Puchatkowy wieczór edukacyjno - bajkowy". Tym razem dzieci zdobyły wiedzę o pszczołach a także innych owadach. ZobAczyły prawdziwy ul, narzędzia pszczelarskie, wyroby pszczele a także pokaz edukacyjny. Skosztowały także dwóch rodzajów miodu. Nie brakowało także zabaw z rodzicami przy piosence "Taniec Maji". Uwieńczeniem tego wieczoru było zobacznie "Filmu o pszczołach". 

 

Dnia 27.05 ukaże się artykuł o naszym wieczorze w Gazecie Rybnickiej. Podobny artykuł ukazał się na stronie https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,dzieci-z-przedszkola-nr-41-ucza-sie-przyrody-z-kubusiem-puchatkiem,wia5-3277-36995.html 

Serdecznie zapraszamy

Warsztaty "SMOG"

W dniu 20.04.2018 odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z zakresu smogu. Podczas ich trwania dzieci dowiedziały się skąd bierze się smog, jak wygląda a także miały możliwość zobaczenia masek antysmogowych oraz urządzenia oczyszczającego powietrze. Ponadto dowiedziały się o czym mówią nam kolorowe buzki, które pokazuje nam Rybek z Rybnika 

Dzień Czekolady - 12.04.2018 

W dniu 12.04.2018 w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Czekolady". Z tej okazji nasze dzieci miały możliwość skosztowania owoców i ciasteczek z fontanny czekoladowej. 

Teatrzyk 

W dniu 11.04 zobaczyliśmy teatrzyk pt " Skarb"

Spotkanie z panią pielęgniarką z PULS - MED 

W dniu 10.04.2018 odwiedziła nas pani pielęgniarka z Puls - Medu. Opowiedziała nam o swojej pracy a nastepnie pokazała nam różne rzeczy, którymi posługuje się na co dzień. Dzieci miały możliwość posłuchania swojego serca, zmienierzenia ciśnienia a także zobaczyły co zawiera prawdziwa apteczka lekarska

Warsztaty tworzenia mydełek. W dniu 09.04.2018 nasze dzieci brały udział w warsztatach tworzenia mydełek. Na początku prowadzący przeprowadzili pogadankę na temat tworzenia mydełek a następnie pokazli jak się tworzy własnoręcznie mydełka. 

Dzień wody ze Zdrojkiem - olimpiada matematyczna gr. starszych ( projekt "Mamo tato wolę wodę")

W dniu 22.03.2018 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Wody. W ramach projektu "Mamo tato wolę wodę" razem ze zdrojkiem zdobywaliśmy wiedzę na temat wody a także  podsumowaliśmy nasze matematyczne umiejętności w formie olimpiady. W tym czasie dzieci rozwiązywały zadania, śpiewały piosenkę a na koniec otrzymały pamiątkowe balony. 

I Dzień wiosny w naszym przedszkolu

W dniu 21.03.2018 obchodziliśmy w naszym przedszkolu I dzień wiosny. Z tej okazji przedszkolacy  zobaczyli przedstawienie pt "Dobre rady", stworzyli wraz z wychowawcami marzannę a następnie wyruszyli spacerkiem wokół naszego osiedla aby pożegnać się z zimą i poszukać pani wiosny 

Pastusiowa olimpiada matematyczna - gr. młodsze 15.03.2018 ( matematyczna olimpiada została połączona z projektem "Akademia Aquafresh")

Dnia 15.03.2018 odbyła się w naszym przedszkolu "Pastusiowa olimpiada matematyczna". Z tej okazji każda z grup przebrała się na odpowiedni kolor aby razem z pastusiami - bohaterami pastusiowej krainy bawić się i miło spędzić czas.. Podczas olimpiady dzieci rozwiązywały zadania matematyczne ( rozpoznawanie figur geometrycznych, kolorów, układanie trójkątów - piramid żywienia od najmniejszego do największego a także układanie rytmów) a także bawiły się przy piosence. Na koniec każde dziecko otrzymało balon, przy którym bawiliśmy się do piosenki "We are the champion"

Walczymy ze smogiem - wystawa prac marzec 2018 

Powszechnie wiadomo, że nasze miasto boryka się z problemem smogu. Nawet małe dzieci wiedzą już kiedy mogą wychodzić na podwórko a kiedy nie. Służą nam do tego specjalne buzki wystawiane codziennie przy wejściu do przedszkola. Informują one nas o stężeniu zanieczyszczenia w naszym rejonie. Z dziećmi rozmawiamy bowiem nie tylko o zdrowym odżywianiu sie ale także o zanieczyszczeniach. Tworząc prace plastyczne o smogu które prezentujemy poniżej, chcemy popkazać, jak bardzo nie lubimy gdy nasze powietrze jest zanieczyszone. 

Dzień Kobiet 8.03.2018

Dzień Kobiet to jeden na najpiękniejszych dni dla naszych dziewczynek. Z okazji ubierają sie one na czerwono lub różowo a także otrzymują od chłopców prezenty. W tym dniu świętujemy poprzez gry i zabawy, tańce a także śpiewanie piosenek. 

Puchatkowy wieczór edukacyno - bajkowy 

W dniu 28.02.2018 w ramach projektu "Z Kubusiem Puchatkiem zdobywam wiedzę o przyrodzie" odbył się w naszym przedszkolu Puchatkowy wieczór edukacyjno - bajkowy. Dzieci z tej okazji zobaczyły pokaz multimedialny, dzięki którym zdobyły informacje na temat jeleni, saren, kozła, oglądały ich poroża a także pobawiły się razem z rodzicami. Na koniec zobaczyły bajkę Bambi II.

Turniej szachowy w naszym przedszkolu 24.01.2018

W naszym przedszkolu dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. Dlatego też nasi przedszkolacy mają możliwość uczestniczenia w turniejach szachowych. Jeden z takich turnieji odbył się właśnie w naszym przedszkolu. W turnieju wyłoniono najlepszych zawodników którzy otrzymali puchar. Wszyscy uczetnicy otrzymali natomiast medale. 

Walentynki w naszym przedszkolu 14.02.2018

W naszym przedszkolu obchodzimy co roku walentynki. Z tej okazji rozmawiamy na temat stosowania miłych i grzecznośćiowych słów , dzieci tworzą dla siebie upominki, a także zamieniają się na jakiś czas salami zabaw. 

Bal w naszym przedszkolu 

W karnawale czas na bale więc i w naszym przedszkolu odbył się wielki bal. Z tej okazji dzieci przebrały się za postacie z bajki tańczyły i bawiły się się przy muzyce oraz spotkały się z Kubusiem Puchatkiem. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień Babci i Dziadka 2018 

18.01 Sowy

19.01 Kłapouszki

22. 01 Kubusie

23.01 Tygryski

24.01 Króliczki

25.01 Kangurki  

W naszym przedszoku obchodzimy różne uroczystości i święta. Jednym z nich jest Dzień babci i dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowują przedstawienie, prezentują wiersze, tańce, śpiewają piosenki a także wręczają zrobione przez siebie upominki. Poniżej przedstawiamy fotorelację z w/w wydarzenia 

Międzynarodowy konkurs "Tradycyjna ozdoba z mojego regionu" grudzień 2017/styczeń 2018

W tym roku nasze przedszkole zorganizowało międzynarodowy konkurs pt. Tradycyjna ozdoba z mojego regionu".  Konkurs spotkał się z zaintersowaniem krajów tj. Polska oraz Niemcy. Wpłyneło bowiem 63 prace. Ocenie podlegało: stabilność pracy, estetyka wykonania oraz wykorzystanie materiału naturalnego. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z wystawy prac. 

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach