Kłapouszki

Gr. Kłapouszki 

wychowawca: Martyna Marek mail do konsultacji: martyna.marek95@onet.pl

nauczyciel: mgr Aleksandra Zimoch 

nauczyciel jęz. angielskiego: mgr Agnieszka Chudzik 

pomoc: p. Beata Dudek 

Bardzo dziękuję dzieciom oraz rodzicom za wzięcie udziału w konkursie fotograficznym ,,moja miejscowość,,. 

Wszytskie zdjęcia bardzo mi się podobały, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu dostaną zasłużoną nagrodę :)

A uczestnikami byli: Mateusz, Zosia, Karol oraz Lenka

Gratuluję i dziekuję :)

My się w domu nie nudzimy, wszystkie zadania chętnie robimy,

wszyscy już czekamy na przedszkolne bramy :) 

 

Dziękuję za wysyłane zdjęcia oraz pozdrowienia. 

Już za wami bardzo tęsknię. 

Na wirtualnej tablicy zamieszczone są zadania na każdy dzień. Proszę o zapoznanie się z treściami zamieszczonymi na tablicy. Proszę, także o wysłanie zdjęć z pobytu dziecka w domu, w czasie kreatywnych zabaw lub w czasie  korzystania z materiałów dydaktycznych. Zachęcam również do wzięcia udziału w konkursie dostępnym pod linkiem: https://blizejprzedszkola.pl/konkurs-6543,mam-sposob-na-kwarantanne

Drodzy rodzice

Mogą Państwo skorzystać z materiałów pod linkiem https://padlet.com/martynamarek95/9zekn2op2js2

Są tam zamieszczone materiały zgodne z naszym aktualnym planem miesięcznym. 

Pozdrawiam 

Urodzinki Julki i Liianki. U Lilki na urodzinkach dzieci miały dodatkową atrakcję maski, które przyniosły na kręcenie teledysku, urywek z urodzin jest w filmiku :D 

Na początku marca rozmawialiśmy o ważnym temacie jakim jest nasze zdrowie. Pani Ola i p. Martyna przekazały nam ważne informacje jak mamy zdrowo się odżywiać i dbać o siebie. Poznaliśmy ważne zasady higieny, a na koniec narysowaliśmy nasze śmieszne bakterie. 

PILNE 

Informujemy, że w miesiącu MARCU wszelkie IMPREZY, WYCIECZKI ORAZ ZAJĘCIA OTWARTE są ODWOŁANE !!!! 

Jeśli chodzi o WYJAZD DO TZR również jest ODWOŁANY. Bedziemy rozmawiać na temat przesunięcia teminu spektaklu.

Informacje:

Zajęcia otwarte dla rodziców - 27.03.2020 (piątek) serdecznie zapraszamy

I dzień wiosny - potrzebne będą elementy wiosenne na kurtkę, czapkę...

Tydzień kreatywności 13-17. 04 przynosimy kartony, butelki po szamponach, taśmy malarskie, taśmy klejące.... 

Poprosimy także, o zabawki z recyklingu zrobione wraz z rodzicami w domu. Proszę przynieść zrobione zabawki na tydzień kratywności dziękuję

Wyjazd do teatru - 12.03 proszę o wypisanie zgody oraz wpłaty 18 zł. proszę przyprowadzić dzieci szybciej do przedszkola (7.15)

Sesja zdj wielkanocna 5.03 -29 zł, 2 duże zdj, 2 małe i jajko

Przypominam o maskach, które będą nam potrzebne do teledysku. 

 

Przygotowania do teledysku https://www.youtube.com/watch?v=mbTF_-3Ge8A

W walentynki mamy wesołe minki. 

Wszyscy się przytulamy i was pozdrawiamy :)

W przedszkolu ciągle coś się dzieje ostatnio przyszedł do nas pan policjant, była to bardzo ważna lekcja. Przyszedł też wtedy piesek Sznupek, który rozdał nam prezenty- naszej grupie podarował nowe kamizeli odblaskowe. Niedawno przyszli także aktorzy z teatrzykiem ,,Renifer Niko ratuje święta,, bardzo nam sie podobają takie wizyty. 

,,Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,

Zwodzirejem mamy bal. 

Przyszły rózne przebierańce 

z przystrojonych pięknie sal.,,

 

Sto lat dla Franka :)

Kolejne zadanie za nami. Poczuliśmy troche zimowy klimat, nawet za oknem trochę pruszyło śniegiem. Dziękuję rodzicom oraz dzieciom za przyniesienie do przedszkola pięknych domków, oraz gotowych elementów na naszą makiete śnieżną. 

 

Tematyka kompleksowa na luty:

 

1. Kosmos 

2. zwierzęta egzotyczne 

3. Zabawy tu i tam

4. W marcu jak w garncu

 

 

 

14 lutego obchodzić będziemy WALENTYNKI, z tej okazji proszę o ubranie dzieci na kolor czerwony.

20 lutego odbędzie się bal przebierańców. Tego dnia odbędzie się sesja zdjęciowa dla dzieci, jeżeli  państwo nie chcą zdjęcia z baliku, proszę o informację. 

 

Zimo, zimo gdzie ty jesteś? 

Dzieci chętnie tańczyły do piosenek o zimie, miały tez możliwość ulepienia bałwana z masy solnej. Jak widać nasze bałwanki  już się trochę roztopiły, nawet im jest za ciepło :)

mamo, tato byłem w kosmosie..... 

W tym tygodniu dzieci   poznawaly kosmos, temat ten bardzo wszystkich interesował.  W dniu 07.02.2020 dzieci stworzyły swoją rakietę kosmiczną, wszystkie dzieci były pod wrażeniem. Rakieta była tematem numer jeden w ciągu całego dnia. 

Urodziny VI i Zuzi L. :)

W naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć panią pielegniarkę, która opiadała nam o jej ważnej pracy. Poznaliśmy też zasady udzielania pierwszej pomocy. Była to dla dzieci bardzo ważna lekcja. Pewnie już wszyscy znają numer alarmowy. 

Temat zajęć: Karnawał :)

W karnawale czas na bale...

Gdy mamy temat o karnawale potrzeba strojów, tańca, śpiewu i radości. W tym tygodniu dzieci miały możliwość wystąpienia przed dziećmi z innych grup. Nasza Vi śpiewała piosenkę ,,Mam tę moc,, a Tymek ze starszą siostrą  zaśpiewał nam piosenkę ,,Kaczuszki,,. Podczas karaoke nie zabrakło wspólnych tańców. Wszyscy szaleli na ,,parkiecie,,. W piątek mieliśmy mini- balik przebierańców, który odbywał się w naszej sali. Było naprawdę super. Już czekamy na prawdziwy Bal przebierańców na korytarzu. 

O babci i dziadku wiemy już wszystko. W tym tygodniu był temat o naszych kochanych dziadkach w języku angielskim. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a piosenka wyszła im świetnie. Mogą państwo posłuchać nasze utalentowane kłapouszki pod linkiem: 

https://rozwinskrzydlajakorzel.blogspot.com/2020/01/zabawy-z-jez-angielskim-3-latki.html?fbclid=IwAR2oOGkkElf_GHYpJR2GzLtv2RFuRR94iUX8MHIzmbHuG-pqlXG5iZxHoHU

W tym roku Zima wcale nie jest zimna, nie ma śniegu, sanek, bitwy na śnieżki. Nam to nie przeszkadza, zawsze znajdziemy sposób na świetną zabawę nawet bez śniegu. Chociaż przyznajemy się, że tęskimy na prawdzwym białym puchem. 

Wszystkiego najlepszego dla babci i dla dziadka..... składały dzieci z grupy kłapouszki w dniu 10.01.2020. Była to okazja do pokazania naszych umiejętności tanecznych i wokalnych. Najbardziej podobała nam się chwila wręczania naszych pięknych  upominków, nie zapominając pysznego poczęstunku. 

Za nami pierwsze spotkanie świąteczne. Dzień pełny wrażeń i wzruszeń. Gwiazdeczki poradziły sobie świetnie. Dziękuję za przygotowanie strojów dla dzieci, przygotowanie poczęstunku oraz  przybycie :)

Piątek był dniem, w którym robiliśmy pyszny sok owocowo-warzywny. Wszystkim nam bardzo smakowało. Wszyscy pracownicy przedszkola nie mogli uwierzyć, że my potrafimy zrobić tak pyszne, zdrowe soczki. 

W tym tygodniu poznaliśmy wiele ciekawostek na temat zwierząt domowych. Stworzyliśmy domki dla zwierząt, mieliśmy możliwość stworzyć budę dla piesków razem z naszymi rodzicami, a akwarium to już nasze wspólne grupowe dzieło. Inne grupy były pod ogromnym wrażeniem. 

25.11.2019 obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia, kolorowaliśmy misia na ulubiony kolor, tańczyliśmy do misiowych piosenek. Naszym misiom i nam bardzo się podobało. Misie powiedziały, że jeszcze kiedyś odwiedzą nasze przedszkole. 

Jesteśmy małymi artystami, uwielbiamy malować farbami, szczególnie naszymi rękami. Tutaj malujemy akurat chusteczkami higienicznymi. Mieliśmy też możliwość zrobienia zielnika z liści.  Była super zabawa. Na koniec każdy miał wolną chwilę na zabawę. 

21.11.2019 odbył się uroczysty dzień życzliwości. W tym dniu byliśmy dla wszystkich bardzo mili, już od samego rana robiliśmy piękne laurki dla naszych starszych kolegów z grupy ,,kangurki,,. Oni też przygotowali dla nas prezenty i nawet czekał na nas poczęstunek w ich sali. Było nam bardzo miło. Mogliśmy się też pobawić ich zabawkami. Ten dzień bł dla wszystkich bardzo radosny.

 

21.11.2019- obchodzimy w przedszkolu dzień życzliwości przypominam o zbiórce karmy dla kotów z fundacji Kotewka. Wączyliśmy się także w akcję Świąteczna Paczka radości - przychodni puls-med, z wiązku z tym prosimy o przyniesienie produktów żywnościowych (makarony, konserwy, kasze, mąka,słodycze...) dla ubogich podopiecznych. Bardzo Prosimy o życzliwość 

Serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 22.11.2019 o godz 16. W planie spotkania omówienie obserwacji i ważnych wydarzeń z życia przedszkola. 

W naszej grupie obchodziliśmy święto Jeża. Tego dnia Jeżyk przygotował dla nas wiele atrakcji, był jeżykowy tor przeszkód, jeżykowe tańce i zabawy. Zrobiliśmy piękny obrazek naszego przyjaciela jeża. A na koniec nasz przyjaciel dał nam piękne medale. 

dzień 8.11.2019 -  był dla nas bardzo ciekawy. Najpierw dowiedzieliśmy się ważnych informacji o Polsce, stworzyliśmy swoją Flagę z serduszek. A na koniec odśpiewaliśmy uroczyście Hymn na korytarzu. W nagrodę dostaliśmy piękne kolorowanki. 

Kolory towarzyszyły dzieciom przez cały tydzień. Kłapouszki miały możliwość stworzyć swój własny zielony odcień farby. Dzieci były pod wrażeniem eksperymentu, które przygotowała dla nich p. Ola :D

W naszym przedszkolu obchodziliśmy nie tylko urodziny naszych kłapouszków, ale również świętowaliśmy bardzo ważne urodziny naszego bohatera z zajęć języka angielskiego - Cheeky monkey. 

Dzień chłopaka był dla nas wszyskich dniem pełnym wrażeń, były śpiewy, tańce, wspólna zabawa i upominki. Nasz Gniewek świętował dwa razy, ponieważ w tym dniu obchodził swoje urodzinki. 

LISTOPAD

 TEMATYKA KOMPLEKSOWA

  1. DZIEŃ I NOC
  2. KAPIE, KROPI, MŻY
  3. DBAMY O ZDROWIE
  4. OPIEKUJEMY SIĘ ZWIERZĘTAMI

 

WAŻNE WYDARZENIA W LISTOPADZIE:

5.11.2019 (WTOREK) – PRZEDSTAWIENIE PT.:,,MAGICZNE SŁOWA,,. KOSZT TEATRZYKU POKRYWA RADA RODZICÓW

8.11.2019(PIĄTEK) - UROCZYŚCIE ODŚPIEWAMY  HYMN NA KORYTARZU. W TYM  DNIU PROSZĘ UBRAĆ DZIECI NA GALOWO. 

21.11.2019(CZWARTEK)- OBCHODZIĆ BĘDZIEMY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. KAŻDE DZIECKO UBIERA SIĘ NA KOLOR ŻÓŁTY. W TYM DNIU ORGANIZOWANA JEST ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH KOTKÓW,  FUNDACJI KOTEWKA. 

25.11.2019(PONIEDZIAŁEK)- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. KAŻDE DZIECKO UBIERA SIĘ NA KOLOR BRĄZOWY LUB ŻÓŁTY I PRZYNOSI ZE SOBĄ SWOJEGO ULUBIONEGO MISIA

 

piosenka Kolorowe liście aby wyświetlić piosenkę proszę kliknąć na tytuł 

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach