Kubusie

nauczyciel wychowawca: mgr Joanna Kmiecik 

nauczyciel:  mgr Aleksandra Mazur 

nauczyciel jęz. angielskiego: mgr Ewelina Mazur 

nauczyciel katecheta: mgr Małgorzata Święty 

Ogłoszenie od Rady Rodziców "Kubusiów

Pilne!

Rada Rodziców grupy "Kubusie" bardzo prosi o kontakt

telefoniczny: nr tel.668025633, nr tel.503418050

Drodzy rodzice. Foto-Gama podała informację, że jest możliwość zamówienia razem z foto-książką zdjęć legitymacyjnych w cenie 8 złotych za 6 sztuk. Gdyby byli państwo zainteresowani, proszę o kontakt mailowy (joanna.kmiecik76@gmail.com ) do 1 maja.

Bardzo proszę osoby, które jeszcze się ze mną nie skontaktowały o wysłanie na e-maila zdjęć kilku kart pracy dziecka. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Istnieje możliwość odebrania z przedszkola kart pracy nr 3 i 4 oraz kart z literkami i cyferkami. Będą one wystawione w przedsionku na stoliku. Przedszkole jest otwarte od 7 do 15. Chętni rodzice mogą zadzwonić na furtkę i zaczekać aż osoba pełniąca dyżur w przedszkolu otworzy.

WAŻNE! TO NIE JEST ZALECENIE PRZEDSZKOLA ANI NAUCZYCIELA. Rodzice mogą skorzystać z tej możliwości na własną odpowiedzialność i dobrowolnie.

Ogłoszenie

Na wirtualnej tablicy(padlet) podawane są linki, informacje, propozycje zadań i prac plastycznych, umieszczone są również e-podręczniki,proszę o zapoznanie się z tablicą. Proszę również aby każde dziecko miało założoną teczkę, w której proszę umieszczać wykonane przez dzieci karty pracy, ćwiczenia grafomotoryczne i prace plastyczne:). W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości podaję mój adres e-mail:  joanna.kmiecik76@gmail.com  .Na ten adres można też wysyłać zdjęcia prac, hodowli roślin itp. wykonanych przez dzieci:)Po powrocie do przedszkola zrobimy wystawę prac i zdjęć:).Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia.

Padlet

Witam, zamieszczam link do strony , na której będą umieszczane rózne propozycje zadań dla dzieci, zachęcam do zapoznania się i korzystania przez dzieci z Państwa pomocą .Pozdrawiam i życzę zdrówka.

 https://padlet.com/joannakmiecik76/gk3g49vimtd2

Informacje dla rodziców

Drodzy Rodzice!

Pomimo trudnej sytuacji i zawieszonych zajęć edukacja trwa nadal J Darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że doskonale potraficie bawić się z dziećmi. Chcemy jednak inspirować, wskazać sposoby na spędzenie wolnego czasu, by w jakiś sposób pomóc w tej trudnej sytuacji. Tęsknimy za dziećmi i chociaż wirtualnie chcemy mieć z Wami kontakt. Na początek serdecznie polecamy poniższe strony internetowe dla dzieciaków, które są źródłem wiedzy i inspiracji:

https://www.domowyprzedszkolak.pl/

https://kiddoland.pl/

https://eprzedszkolaki.pl

https://www.buliba.pl

https://eduzabawy.com

https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne

 

Temat przewidziany na mijający tydzień to „Marcowa Pogoda”. Zachęcamy do rozmów z dziećmi na temat pogody, zjawisk atmosferycznych jakie możemy obserwować w marcu, zmieniającej się przyrody. Ważnym tematem, który w tym tygodniu powinniśmy podjąć to znaczenie wody w życiu człowieka. Zachęcamy do uświadamiania dzieciom wartości wody dla człowieka i planety. Zróbcie z dziećmi eksperymenty z wodą. A po inspiracje zapraszamy na stronę: https://mojedziecikreatywnie.pl/

 Wktótce dla Państwa pojawi się padlet gdzie będą umieszczane ćwiczenia i zadania dla dzieci.

Pozdrawiamy

Asia Kmiecik i Ola Mazur

 

 

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy Dzień Ś.Walentego.Z tej okazji spotkaliśmy się na holu aby współnie świętować ten dzień. Były zagadki, piosenki i wspólna zabawa.

Dzień babci i dziadka.

W dniu 12 lutego odbył się w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły krótkie przedstawienie, zaśpiewały piosenki oraz wręczyły prezenty-portrety.

Wizyta POLICJANTA

W dniu 10 lutego nasze przedszkole odwiedził policjant z psem Sznupkiem. Przeprowadził lekcję edukacyjną o bezpieczeństwie.

2020-04-24
2020-03-30
Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach