„Na Nowinach przedszkole jest, Puchatkowo nazywa się. …” Istniejemy od 1982 r. Parterowy budynek przedszkolny znajduje się w rozległym ogrodzie posiadającym dwa place zabaw dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci młodszych i starszych. 
W przedszkolu jest 5 przestronnych sal z przyległymi łazienkami, bogato wyposażonych w atrakcyjne zabawki, pomoce dydaktyczne, nowe meble. W budynku znajduje się duży hol ze sprzętem do zabaw ruchowych, z którego korzystają dzieci w czasie niepogody.
Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-17:00. Jest przedszkolem 6-cio oddziałowym. Jeden oddział najstarszej grupy mieści się obok przedszkola w budynku MDK. Personel placówki stanowi wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna w większości ze stopniem nauczyciela dyplomowanego. W pracy wychowawczo - dydaktycznej nauczyciele wykorzystują aktywizujące metody pracy wpływające na wszechstronny rozwój dziecka. Personel techniczny dba o racjonalne żywienie dzieci, czystość wokół oraz współtworzy przyjazną, bezpieczną atmosferę.
Jesteśmy placówką proekologiczną. Liczne działania i kampanie prowadzone na rzecz ochrony środowiska pomogły nam w zdobyciu ZIELONEGO CERTYFIKATU. Nasze przedszkole jest miejscem rekreacji, gdzie dzieci chętnie spędzają czas, wykorzystując swoje kreatywne możliwości we wszelkich formach ruchu.

Walentynki w naszym przedszkolu w jęz. angielskim

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach