Kłapouszki

Gr. Kłapouszki 

wychowawca: mgr Martyna Marek 

nauczyciel: mgr Aleksandra Zimoch 

nauczyciel jęz. angielskiego: mgr Agnieszka Chudzik 

pomoc: p. Beata Dudek 

 

Tematyka kompleksowa na styczeń

 

1. Zwierzęta zimą

2. Dzień Babci i Dziadka 

3. Karnawał

4. Moja rodzina

 

 

W karnawale czas na bale...

Gdy mamy temat o karnawale potrzeba strojów, tańca, śpiewu i radości. W tym tygodniu dzieci miały możliwość wystąpienia przed dziećmi z innych grup. Nasza Vi śpiewała piosenkę ,,Mam tę moc,, a Tymek ze starszą siostrą  zaśpiewał nam piosenkę ,,Kaczuszki,,. Podczas karaoke nie zabrakło wspólnych tańców. Wszyscy szaleli na ,,parkiecie,,. W piątek mieliśmy mini- balik przebierańców, który odbywał się w naszej sali. Było naprawdę super. Już czekamy na prawdziwy Bal przebierańców na korytarzu. 

O babci i dziadku wiemy już wszystko. W tym tygodniu był temat o naszych kochanych dziadkach w języku angielskim. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, a piosenka wyszła im świetnie. Mogą państwo posłuchać nasze utalentowane kłapouszki pod linkiem: 

https://rozwinskrzydlajakorzel.blogspot.com/2020/01/zabawy-z-jez-angielskim-3-latki.html?fbclid=IwAR2oOGkkElf_GHYpJR2GzLtv2RFuRR94iUX8MHIzmbHuG-pqlXG5iZxHoHU

W tym roku Zima wcale nie jest zimna, nie ma śniegu, sanek, bitwy na śnieżki. Nam to nie przeszkadza, zawsze znajdziemy sposób na świetną zabawę nawet bez śniegu. Chociaż przyznajemy się, że tęskimy na prawdzwym białym puchem. 

Wszystkiego najlepszego dla babci i dla dziadka..... składały dzieci z grupy kłapouszki w dniu 10.01.2020. Była to okazja do pokazania naszych umiejętności tanecznych i wokalnych. Najbardziej podobała nam się chwila wręczania naszych pięknych  upominków, nie zapominając pysznego poczęstunku. 

Za nami pierwsze spotkanie świąteczne. Dzień pełny wrażeń i wzruszeń. Gwiazdeczki poradziły sobie świetnie. Dziękuję za przygotowanie strojów dla dzieci, przygotowanie poczęstunku oraz  przybycie :)

Piątek był dniem, w którym robiliśmy pyszny sok owocowo-warzywny. Wszystkim nam bardzo smakowało. Wszyscy pracownicy przedszkola nie mogli uwierzyć, że my potrafimy zrobić tak pyszne, zdrowe soczki. 

W tym tygodniu poznaliśmy wiele ciekawostek na temat zwierząt domowych. Stworzyliśmy domki dla zwierząt, mieliśmy możliwość stworzyć budę dla piesków razem z naszymi rodzicami, a akwarium to już nasze wspólne grupowe dzieło. Inne grupy były pod ogromnym wrażeniem. 

25.11.2019 obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Każdy przyniósł do przedszkola swojego ulubionego misia, kolorowaliśmy misia na ulubiony kolor, tańczyliśmy do misiowych piosenek. Naszym misiom i nam bardzo się podobało. Misie powiedziały, że jeszcze kiedyś odwiedzą nasze przedszkole. 

Jesteśmy małymi artystami, uwielbiamy malować farbami, szczególnie naszymi rękami. Tutaj malujemy akurat chusteczkami higienicznymi. Mieliśmy też możliwość zrobienia zielnika z liści.  Była super zabawa. Na koniec każdy miał wolną chwilę na zabawę. 

21.11.2019 odbył się uroczysty dzień życzliwości. W tym dniu byliśmy dla wszystkich bardzo mili, już od samego rana robiliśmy piękne laurki dla naszych starszych kolegów z grupy ,,kangurki,,. Oni też przygotowali dla nas prezenty i nawet czekał na nas poczęstunek w ich sali. Było nam bardzo miło. Mogliśmy się też pobawić ich zabawkami. Ten dzień bł dla wszystkich bardzo radosny.

 

21.11.2019- obchodzimy w przedszkolu dzień życzliwości przypominam o zbiórce karmy dla kotów z fundacji Kotewka. Wączyliśmy się także w akcję Świąteczna Paczka radości - przychodni puls-med, z wiązku z tym prosimy o przyniesienie produktów żywnościowych (makarony, konserwy, kasze, mąka,słodycze...) dla ubogich podopiecznych. Bardzo Prosimy o życzliwość 

Serdecznie zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 22.11.2019 o godz 16. W planie spotkania omówienie obserwacji i ważnych wydarzeń z życia przedszkola. 

W naszej grupie obchodziliśmy święto Jeża. Tego dnia Jeżyk przygotował dla nas wiele atrakcji, był jeżykowy tor przeszkód, jeżykowe tańce i zabawy. Zrobiliśmy piękny obrazek naszego przyjaciela jeża. A na koniec nasz przyjaciel dał nam piękne medale. 

dzień 8.11.2019 -  był dla nas bardzo ciekawy. Najpierw dowiedzieliśmy się ważnych informacji o Polsce, stworzyliśmy swoją Flagę z serduszek. A na koniec odśpiewaliśmy uroczyście Hymn na korytarzu. W nagrodę dostaliśmy piękne kolorowanki. 

Kolory towarzyszyły dzieciom przez cały tydzień. Kłapouszki miały możliwość stworzyć swój własny zielony odcień farby. Dzieci były pod wrażeniem eksperymentu, które przygotowała dla nich p. Ola :D

W naszym przedszkolu obchodziliśmy nie tylko urodziny naszych kłapouszków, ale również świętowaliśmy bardzo ważne urodziny naszego bohatera z zajęć języka angielskiego - Cheeky monkey. 

Dzień chłopaka był dla nas wszyskich dniem pełnym wrażeń, były śpiewy, tańce, wspólna zabawa i upominki. Nasz Gniewek świętował dwa razy, ponieważ w tym dniu obchodził swoje urodzinki. 

LISTOPAD

 TEMATYKA KOMPLEKSOWA

  1. DZIEŃ I NOC
  2. KAPIE, KROPI, MŻY
  3. DBAMY O ZDROWIE
  4. OPIEKUJEMY SIĘ ZWIERZĘTAMI

 

WAŻNE WYDARZENIA W LISTOPADZIE:

5.11.2019 (WTOREK) – PRZEDSTAWIENIE PT.:,,MAGICZNE SŁOWA,,. KOSZT TEATRZYKU POKRYWA RADA RODZICÓW

8.11.2019(PIĄTEK) - UROCZYŚCIE ODŚPIEWAMY  HYMN NA KORYTARZU. W TYM  DNIU PROSZĘ UBRAĆ DZIECI NA GALOWO. 

21.11.2019(CZWARTEK)- OBCHODZIĆ BĘDZIEMY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI. KAŻDE DZIECKO UBIERA SIĘ NA KOLOR ŻÓŁTY. W TYM DNIU ORGANIZOWANA JEST ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH KOTKÓW,  FUNDACJI KOTEWKA. 

25.11.2019(PONIEDZIAŁEK)- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. KAŻDE DZIECKO UBIERA SIĘ NA KOLOR BRĄZOWY LUB ŻÓŁTY I PRZYNOSI ZE SOBĄ SWOJEGO ULUBIONEGO MISIA

 

piosenka Kolorowe liście aby wyświetlić piosenkę proszę kliknąć na tytuł 

Nasze urodzinki 

Witamy serdecznie w naszyn kąciku urodzinowym. Będa tutaj umieszczane zdjęcia naszych solenizantów. Serdecznie zapraszamy do ich podziwiania 0

(uwaga ilość zdjęć po miesiącu zostanie zredukowana prosimy chętnych o ściągnięcie sobie wybranych zdjęć)

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach